Кабель ВБбШв, представлений у нашому каталозі, відноситься до категорії броньованих. Він належить до силового різновиду, призначеного для прокладки в місцях, де велика небезпека зовнішнього впливу на поверхню. Якщо вам потрібен броньований кабель, зв’яжіться з нашими менеджерами. Вони допоможуть зробити замовлення і погодити всі основні деталі поставки.

Як розшифровується абревіатура ВБбШв?

 • В – вказує на те, що внутрішня ізоляція провідників в кабелі такого типу виконана з ПВХ.
 • Бб – позначення показує, що для бронювання були обрані сталеві стрічки. В якості матеріалу використовувався оцинкований метал — він не створює перешкод, але забезпечує стабільний захист.
 • Шв — такий шланг зовні покритий шаром ПВХ для забезпечення додаткового захисту та ізоляції від різного роду зовнішніх факторів.

Особливості конструкції

Кабель мідний ВБбШв створюється з використанням мідних жил. Це один із найбільш доступних варіантів матеріалу з високими експлуатаційними характеристиками. Залежно від різновиду конструкції кількість таких жил може змінюватися — від однієї катанної до кількох. Чим більша кількість окремих мідних жил, тим меншим буде діаметр кожної.
Дріт, що виступає в якості провідника, відрізняється за січінням. Є два основні типи такого перерізу:

 • кругле,
 • секторне.

До першого класу відносяться жили з круглим перетином, до другого – з секторним.Важлива частина броньованого силового кабелю ВБбШв – обплетення, створена з полівінілхлориду. Усі фазні жили, що входять до складу кабелю, пофарбовані, щоб можна було відразу їх розпізнати. Набір кольорів може змінюватись. Два типи забарвлення залишаються незмінним – блакитний для нульової жили і жовто-зелений – для заземлюючої. Кількість нульових і фазних може відрізнятись для різних конструкцій кабелю.

Не менш важливою частиною пристрою є броньована ізоляція з оцинкованої сталі. Товщина такої стрічки становить близько 0,3 мм.
Для підвищення рівня захисту від зовнішніх факторів такий продукт захищає ізоляція, виготовлена ​​з ПВХ.

Технічні характеристики ВБбШв

 • Температурний діапазон навколишнього середовища, допустимий при експлуатації, варіюється від -50 до +50 градусів. Граничні температури пов’язані з рівнем вологості.
 • Граничний радіус вигину для різних видів кабелів залежить від кількості жил. Позначення наведено нижче:
  багатожильний — 7,5 діаметра;
  одножильний з модифікацією — 15 діаметрів;
  одножильний — 10 діаметрів.
 • Мінімальна температура середовища прокладки становить –15 градусів Цельсія.
 • Номінальна частота досягає 50 Гц.
 • Робоча напруга становить 0,66–3 кВ та 1–3 кВ.
 • Максимальна температура нагріву дорівнює +70 градусів за Цельсієм. За цієї температури провід може передавати електрику, перебуваючи під впливом інтенсивного зовнішнього навантаження. При цьому передбачений серйозний запас міцності – при короткочасних перевантаженнях температура кабелю може збільшуватися і до + 80 градусів. Використовувати товар при такому рівні нагрівання постійно не можна – граничний час не повинен перевищувати 8 годин. З кожним періодом перевантаження ресурс використання скорочується. Усього за період експлуатації продукту сумарний час перевантажень не повинен перевищувати 1 тисячу годин.
 • Гранична температура короткочасного нагріву становить +160 градусів на період не більше чотирьох секунд.

Крім того, в список важливих параметрів входить вага кабелю ВБбШв, опір, який безпосередньо залежить від перетину, а також максимальний показник напруги. Гарантійний термін служби для кабелів становить 5 років. При цьому товар здатний прослужити до 30 років із збереженням всіх основних робочих параметрів.

Галузь застосування ВБбШв

У нашому каталозі представлений броньований кабель для прокладки в землі, а також моделі для монтажу в складі повітряних ліній. По області використання продукт універсальний. Його можна поміщати в тунелі та шахти, спеціально обладнані лотки. У нашому каталозі ви легко знайдете кабелі потрібної довжини і діаметра.

Головні обмеження при використанні – неможливість укладання в блоках, а також захист від сильного розтягнення. При використанні потрібно дотримуватися правил і не перевищувати максимально зазначені параметри експлуатації.