У разі якщо провідники різних перерізів знаходяться в одному колодязі або проходять в одній  пучці, необхідно застосовувати екрановані кабелі, які ¦не впливатимуть ні на кого електромагнітними полями. Вбудований екран захистить внутрішнє поле провідника від електромагнітного впливу ззовні. Для того щоб підвищити стійкість ізоляції, екран може використовуватися і для інших цілей, наприклад, він сприяє збільшенню міцності ізоляції, а також запобігає впливу агресивного зовнішнього середовища на струмопровідні елементи.

Конструктивні особливості екранованого кабелю

Кабель з екранованими жилами може бути силовим, комбінованим, контрольним, сигнальним, блокувальним. Від типу кабелю залежить його конструкція; більшість із них виготовляються за ГОСТом 53769 2010. Вироби повинні мати захисну плівку на поверхні та бути екранованими. Дріт може бути одножильним або багатожильним, перебувати в індивідуальній ізоляції. Зовнішня оболонка виготовлена ​​з полівінілхлориду та не підтримує горіння. У деяких випадках захист може бути пофарбований у різні кольори. Такий кабель абсолютно безпечний у використанні та запобігає перешкодам у мережах, які прокладені під землею або у виробничих цехах.

Як матеріал для екранів можуть використовуватися різні матеріали, серед яких:

  • металеві стрічки,
  • фольга,
  • спеціальні папери,
  • алюмінієвий сплав,
  • мідь.

 

Замовити або купити екранований кабель завжди можна в гіпермаркеті електротехніки VSE-E.

Сфера застосування

В основному даний провід екранований призначений для монтажу всередині приміщень і може витримувати нагрівання до 70 градусів. Щоб уникнути розтріскування зовнішньої оболонки, провідники слід прокладати за температури не нижче -15 градусів. У середньому термін служби такого виробу становить 10 000 годин; він може прослужити щонайменше 15 років із моменту підключення. Вся продукція має гарантію виробника на 6 років у бухтах різної довжини. Можна замовити екранований кабель з доставкою в будь-який регіон країни.

УкрЕнерго-Альянс.