Аксесуари до кабелю – це необхідні та незамінні вироби, без яких неможливо правильно організувати електричну мережу побутового або виробничого призначення. Вони суттєво прощають та прискорюють темпи електромонтажних робіт, дозволяють розмістити силовий кабель та провід відповідно до офіційних норм та правил, створити естетичний вигляд.

Функції виробів

 

На ринку представлено кілька видів аксесуарів для кабелю. Залежно від класифікації вони можуть виконувати такі завдання:

  1. Захищати кабельну продукцію від УФ-випромінювання, потрапляння вологи та інших руйнівних впливів навколишнього середовища.
  2. Запобігати механічним пошкодженням та незаконному доступу.
  3. Здійснювати приховані підключення.
  4. Використовувати для маркування кабелю та дроту, щоб просити та прискорити монтаж.
  5. За допомогою спеціальних позначень попередити користувачів та майстрів у процесі подальшої експлуатації.

Величезний вибір кабельної продукції на сайті: https://vse-e.com/kabel-i-provod/kabel.

Види аксесуарів

 

Вітчизняні та закордонні виробники випускають велику кількість аксесуарів для кабелю, серед яких одними з найпопулярніших вважаються:

  • Сигнальні стрічки. На них наносяться застережливі написи. Досить часто використовуються як запобіжні огорожі при проведенні небезпечних робіт з прокладання електроліній, що допомагають знизити ймовірність пошкодження електричних провідників у процесі ремонту та монтажу. Вибір сигнальних стрічок залежить від виду кабельної продукції. Наприклад, червоно-біла стрічка з написом «Обережно кабель» є позначенням кордону закритого для пересування майданчика, де ведуться небезпечні роботи. Стрічки виготовляються з використанням яскравих кольорів, вони помітні здалеку та привертають увагу. Напис або малюнок виконані водостійкою фарбою, якою не є дощ і сніг.
  • Бірки на кабелі. Потрібні для маркування провідників та виготовляються із пластмаси, алюмінію, сталі. Вибір бирки залежить від того, в яких умовах вона використовуватиметься (всередині приміщення або на вулиці, в будовах з підвищеною вологістю, наявністю агресивного середовища). Позначення наносяться за допомогою карбування, гравіювання, випалювання, фарби, що не змивається. Маркувальні бирки кріпляться на електричні кабелі дротом, ремінцями з капрону та капроновими нитками.Орієнтуючись на характеристики кабельної лінії (вольтаж), фахівці вибирають бирки квадратної, круглої, трикутної форми. На вироби наноситься інформація про марку дроту та його переріз, номінальну робочу напругу.
  • Маркер кабельний. Дозволяє ідентифікувати провід та кабель у процесі ремонтних робіт, класифікувати їх та дізнатися про технічні параметри. Використовуються два основних види кабельних маркерів: самоламіновані і трубчасті або неклеєві. Самоламінуючі маркери є смужкою плівки, де одна частина матова – для нанесення напису, а друга – прозора – саме з її допомогою здійснюється ламінування. Трубчасті маркери застосовують на відкритих кінцях кабелю. Вони можуть переміщатися поверхнею дроту до моменту обов’язкової термоусадки. Маркери не сприйнятливі до зовнішніх впливів і можуть використовуватись у будь-яких умовах довкілля.

 

Застосування аксесуарів до кабелю та дроту передбачено нормами ПУЕ, тому дані вироби набули широкого поширення при монтажі електричних кабельних ліній побутового та промислового призначення. Представлені аксесуари допоможуть заощадити час на ремонт та монтаж, а також гарантують безпеку та зручність користування.