Йдеться про добре захищений від механічних пошкоджень силовий кабель ЦААБл, призначеному для прокладання на вертикальних та похилих ділянках у мережах від 6 до 10 кВ. З його допомогою отримують електроенергію стаціонарні установки та мережі електрифікованого транспорту.

Розшифровка кабелю ЦААБл

 

Перш за все, давайте розберемося в абревіатурі, яка дає поняття про конструкцію кабелю:

  • Ц – просочена церезином фазна паперова ізоляція. За рахунок цього, що отримується з нафти, в’язкого речовини просочення не стікає навіть при вертикальній прокладці, що запобігає розгерметизації провідника;
  • А – алюмінієва жила (як правило, у кількості трьох). Вона може бути одно- або багатодротовою;
  • А – оболонка з випресованого алюмінію;
  • Б – броня, що є двома сталевими стрічками товщиною 0,3–0,8 мм;
  • Л – шар із пластмасових стрічок (перебуває під бронею).

У кабелі є екран з електропровідного паперу, який знаходиться поверх ізоляції. Його призначення – вирівнювання електричного поля.

Крім провідника оснащений захистом, своєрідною «подушкою» з кріпленого паперу, бітуму і полівінілхлоридної плівки. Вона оберігає «начинку» кабелю від пошкоджень при бронюванні, а також не дасть зламатися при вигинах.

Зовні ЦААБл покритий кабельною або скляною пряжею. Така оболонка обробляється спеціальним складом, що не дозволяє виробу злипнутись.

Завдяки тому, що жили та оболонка зроблені з одного металу, перегрів кабелю під час тривалої експлуатації неможливий.

Маркування

 

Кабель ЦААБл маркується цифрами і кольором. Цифрами вказується можлива напруга, кількість жил та їх перетин (від 10 до 240 кв. мм). Кольорове маркування мають жили, вірніше, ізоляція на них. Вона може бути будь-якою: жовтою, синьою, зеленою, малиновою, червоною, чорною, білою або коричневою, але обов’язково відповідає міждержавному стандарту.

Застосування кабелю ЦААБл

 

Кабель, що розглядається кабель використовують у місцевостях з температурами від – 50 до +500С. Його прокладають прямо в траншеях (адже він добре захищений), без обмеження різниці висот, але в землі, яка навіть може бути вологою, не повинно бути блукаючих струмів. Допускається невелика корозійна активність. Розтягуючим навантаженням через наявність броні та екрану ЦААБл не можна піддавати – вони можуть пошкодитися.

Такий кабель також можна прокладати по мостах і естакадах, у виробничих цехах.Групове прокладання можливе виключно зовні або всередині приміщень, в яких люди присутні лише час від часу, але і в цьому випадку необхідна організація пасивного вогнезахисту.

Крім цього ЦААБл вибирають для тих місць, де існує ризик механічного пошкодження провідника.

Гарантійний термін експлуатації такого виробу – 4 з половиною роки, але термін служби може становити до 30 років.

Придбати кабель слід тільки у надійних продавців, які співпрацюють з відповідальними виробниками та мають сертифікати на свій товар. Це гарантує, що продукція буде відповідати встановленим стандартам та всім технічним даним.