При облаштуванні електропостачання в житло необхідно дуже уважно ставитися до одним з найбільш важливих його елементів -настановних виробів, які зазвичай називають електрофурнітура. Вони відіграють дуже важливу роль: без них просто неможлива робота освітлювальних та побутових приладів. Крім того, таке обладнання відповідає за комфорт та безпеку користувачів, гармонію інтер’єру.

Що таке електрофурнітура

Французьке слово fourniture буквально означає «постачати, доставляти». Тобто завдання виробів, які називають електрофурнітура, входить подача електричного струму та управління ним. У списку таких виробів:

 • розетки та вимикачі, рамки до них;
 • монтажні коробки та підрозетники;
 • подовжувачі;
 • датчики руху;
 • димери (регулятори яскравості світла);
 • розгалужувачі тощо.

Найпопулярніші серед згаданого товару, звичайно, розетки, адже в будинку сучасної людини безліч побутових приладів, що вимагають електроживлення: пральна машина, пилосос, комп’ютер, мікрохвильова піч і т.д.

Нюанси вибору

Асортимент подібних товарів зараз досить великий, тому підібрати підходящий під свої запити зможе будь-який покупець. Вибираючи електроустановлювальні вироби, потрібно враховувати наступне:

 • функціональність;
 • матеріал виготовлення – це може бути міцний пластик, дерево, фарфор, метал, останні – найнадійніші;
 • безпека;
 • дизайн – сюди входить форма, колір, стиль;
 • виробник – його репутація є запорукою високої якості складання та всього виробу в цілому, тривалого терміну експлуатації. Тому назва бренду має велике значення – вона має бути на слуху та мати популярність.

Як правило, сучасна фурнітура випускається серіями, що дозволяє дотримуватися однієї концепції при монтажі всіх подібних виробів в одному приміщенні. А завдяки різноманітності виконання вона допоможе підтримати ідею інтер’єру, а подекуди навіть особливо наголосити на стилі.

Слід розуміти, що тільки якісні вироби повністю відповідатимуть вимогам до такої продукції та очікуванням покупця. Тому важливо звернути увагу не тільки на зовнішній вигляд електрофурнітури, що купується, але і на її «начинку» – там нічого не повинно бовтатися і відпадати.

Ще одне важливе зауваження: з особливою настороженістю слід ставитись до недорогої фурнітури, оскільки цілком зрозуміло, що вона навряд чи зроблена з міцних матеріалів, добре зібрана і навряд чи прослужить довго. Крім цього, вона може загрожувати безпеці людей та майна, загрожуючи ударом струмом, коротким замиканням, спалахом. Вартість такого товару не може бути низькою, адже він виготовлений із гарної сировини, із застосуванням новітніх технологій, із дотриманням встановлених норм та правил.Та й останнє: це продавець. Все, що стосується електротехнічних товарів, слід купувати у перевірених, респектабельних продавців. У них точно є сертифікати на всю продукцію, знайдуться необхідні вироби однієї лінійки, а ціна в жодному разі не буде завищеною.