Власники приватних будинків у місті та за його межами при підключенні до електричних комунікацій замислюються про спосіб вуличного проведення. Справа в тому, що існує три варіанти: по стіні будівлі, в землі та по повітрю. Найдешевшим є саме повітряний, тому що він дуже швидкий, а трудовитрати на нього мінімальні. Але при цьому є деякі нюанси.

Важливі умови

Перш за все, вибираючи кабель повітряний прокладки, слід враховувати такі несприятливі фактори, як:

  • сезонні зміни температури повітря, що коливаються від високих до низьких у широкому діапазоні;
  • сонячні промені. Ультрафіолет негативно впливає на цілісність ізоляції, нагріваючи її та повільно руйнуючи;
  • вітер. Якщо він сильний, то може порвати провід;
  • атмосферні опади. Волога чи зледеніння збільшують навантаження на кабель.

Тобто така продукція повинна бути стійкою до погодних явищ, ультрафіолету та здатною нести високе механічне навантаження при вільній підвісці.

Провід СІП

Самонесучий ізольований провід СІП унікальної конструкції з мідними жилами – найкращий варіант для прокладання повітряної лінії від ЛЕП до будинку.Це ціла система, яка замінила лінії з голими та ізольованими провідниками.

Ізоляція цього провідника виконана із стійкого до ультрафіолету зшитого поліетилену. Вона дуже міцна, але схильна до горіння, тому заводити в будинок такий провід не рекомендується.

Існує кілька різновидів таких виробів:

  • СІП-1 – чотири житлові проводи з несучою нульовою жилою без ізоляції;
  • СІП-2 – несуча жила ізольована;
  • СІП-3 – провід з однією житловою;
  • СІП-4 та 5 – немає виділеної нульової жили.

У несучих жилах перших трьох модифікацій є стрижень зі сталевого дроту, який і забезпечує високу здатність навантаження цих виробів. У двох інших такого елемента немає, тому навантаження розподіляється по всіх жилах рівномірно.

Особливість монтажу проводів СІП

Монтують самонесучі повітряні лінії на стаціонарні опорні конструкції, але додаткові троси для підвіски їм не потрібні. Спеціальна арматура забезпечує з’єднання проводів СІП, їх натяг і т. д. Для з’єднання з кабелем, що входять до будинку, застосовуються болтові з’єднання з металевою шайбою, які зараз повсюдно змінюються на спеціальні клеми, що полегшують роботу. Провід СІП можна поміщати на зовнішню стіну будинку, але в цьому випадку через гарну горючість необхідно помістити його в гофру.