Електромонтажні роботи з облаштування мережі вимагають ділення кабелю на відрізки певної довжини. Завдання це непросте, що вимагає певних навичок та інструменту, адже дуже важливо не пошкодити жили та не зіпсувати ізоляцію. Різання кабелю здійснюють спеціальними інструментами.

Ножі

Ніж для обробки кабелю виготовляють з особливо міцної сталі. Лезо може бути виконане у різних варіантах, від затуплення його захищає кожух, у ньому інструмент і зберігається. Кінець ножа буває гострим чи закругленим. Щоб інструмент не ковзав у руці, його ручку інструменту обов’язково роблять ребристою. За допомогою такого ножа можна акуратно обробити кабель: розрізати його, зняти оболонку, екранування та ізоляцію жил.

Кабелерізи

Іноді цей інструмент називають ножицями. Зовнішнім виглядом вони нагадують плоскогубці з гострими внутрішніми губками, що відмінно перекушують кабелю. Дивіться вартість кабелерезів на сайті VSE-E.Такі різаки найчастіше використовуються при його прокладанні та демонтажі, оскільки можуть успішно застосовуватися в ході робіт з наступними видами кабельної продукції:

  • з мідними та алюмінієвими жилами;
  • великого перетину;
  • витого типу;
  • броньованими;
  • армованими;
  • коаксіальними;
  • оптоволокном.

Слід розуміти, що один і той же кабелерез не можна застосовувати в роботі з усіма переліченими виробами – для кожного необхідно використовувати свій різновид. Якщо вибір зроблено неправильно, інструмент швидко затупиться або зламається, а кабель може бути зіпсований.

Існує кілька варіантів ножиць для перекушування провідника:

  • серпоподібні. Це найпростіший і найдешевший механічний інструмент важільного типу. Зазвичай використовується при демонтажі, оскільки особливо акуратного, точного зрізу не робить. Такі ножиці марні для різання кабелю з великим діаметром, а при значному обсязі робіт рука швидко втомлюється;
  • секторні – найпоширеніші, тому що ними легко діяти. Вони оснащені храповим механізмом, що дозволяє охопити кабель великого діаметра. Характерна ознака секторних ножиць – довгі ручки, що збільшують важіль, ніж полегшують навантаження на руку;
  • гідравлічні. Це масивний, важкий, інструмент, що повільно працює, з гідроциліндром-ручкою, що витягує шток при підкачуванні в нього рідини іншою рукояткою.При цьому сильний стиск і дозволяє перекусити кабель. Використовуються такі гідравлічні ножиці для провідників струму підземних та повітряних ліній передач. Металеві леза інструменту дуже міцні, здатні перекусити найтовстіші провідники, а для тонких вони абсолютно неприйнятні через громіздкість.

Існують й інші види механічних різаків кабелю, а також електричні пристосування. Наприклад, є електрогідравлічні ножиці, які не вимагають будь-якого зусилля при натисканні, але вони вимагають наявності джерела струму.

Монтажник підбирає відповідний інструмент для різання кабелю в залежності від типу останнього. Але, у будь-якому випадку, такий пристрій повинен мати гострі леза, бути зручним і міцним, відповідати техніці безпеки, і, звичайно, високоякісним. Тільки в цьому випадку є гарантія, що операція буде виконана швидко, акуратно та відповідно до плану.

Електромонтажні роботи будь-якої складності: https://vse-e.com/elektromontazh.