Правильний вибір перерізу кабелів і проводів, які будуть прокладені в житлових приміщеннях – дуже важлива процедура. Цей параметр провідників електричного струму повинен відповідати струмовому навантаженню в мережі як розрахункової, так і з урахуванням її можливого перевищення. Тільки в цьому випадку можна гарантувати електро- та пожежну безпеку людей, а також житла.

Життєва необхідність

Кабелі та дроти використовуються для доставки та розподілу електричної енергії споживачам, і кращого способу для цього поки не винайдено. Такі вироби потрібні для забезпечення освітлення, роботи численних електроприладів, які зараз використовуються в побуті.

Провідник струму певного перерізу потрібні для підключення світильника, розетки, водонагрівача і т.д. Усі вони мають різну потужність. Якщо, наприклад, провід занадто тонкий, то постійно перегріватися, що спричинить руйнування зовнішньої ізоляції і, як наслідок, виходом проводки з ладу. Може бути ще гірше: поразка людини струмом, коротке замикання та займання, небезпечне як для людей, так і для майна загалом.

Тому приступаючи до електромонтажних робіт, слід підібрати оптимальне значення перерізу кабелю. Його розрахунок – завдання не надто складне, але важливе, безпосередньо пов’язане з безпекою.Необхідно при цьому враховувати всі пристрої, що споживають електрику, їх загальну потужність і навантаження, що споживається (ці відомості можна отримати з інструкцій до приладів), а також ряд інших параметрів. Використовуючи всі відомості, можна зробити обчислення, для чого доцільніше використовувати спеціальний інструмент в інтернеті. Такий спосіб набагато простіше і займе менше часу.

Онлайн-калькулятор

Розрахунок перетину онлайн або кабельний калькулятор дозволить дуже швидко отримати результат. У запропоновану форму необхідно ввести такі параметри:

  • споживану потужність (накинувши 20–30% «про запас»);
  • матеріал жил (мідь або алюміній) та ізоляції;
  • кількість фаз;
  • номінальна напруга;
  • довжину лінії та спосіб (середовище) прокладки.

Програма сама обчислить необхідну товщину кабелю і видасть результат. Не варто переживати, що в розрахунки може вкрастись помилка: алгоритм дуже надійний і перевірений багато разів.

Такий онлайн-калькулятор кабелю є хорошим помічником як електрику, так і домашнього майстра. Однак набагато розумніше доручати роботи, пов’язані з електрикою, професіоналам, які знають усі правила та тонкощі монтажу, що мають великий досвід у цій справі.