Автоматичні вимикачі призначені для того, щоб внутрішня електропроводка в квартирі, будинку або офісі не спалахнула від короткого замикання, перевантаження мережі, удару блискавки, пошкодження ізоляції. Такі комутаційні пристрої у разі подібної ситуації відключать подачу струму і запобігають займанню.

Параметри пристрою

Автомати бувають вступні, для розеток та освітлення. Поділяються вони також за типами. Але загальним для всіх є параметри, які потрібно враховувати при покупці таких пристроїв. Це такі критерії:

  • струм спрацьовування;
  • ток номінальний;
  • кількість полюсів;
  • селективність.

Розглянемо кожен критерій окремо.

Вибрати автоматичні вимикачі можна на сайті гіпермаркету електротехніки VSE-E.

Номінальний або робочий струм

Це значення, перевищення якого розірве ланцюг, і подача електрики припиниться. Для його визначення підсумовують потужність всіх споживачів і перетин кабелю, що використовується в проводці – чим він більше, тим вище навантаження витримають його жили.Відповідну технічну характеристику автомата можна підібрати, скориставшись таблицями потужності та перерізу кабелів.

Вимірюється робочий струм в амперах, автоматичні вимикачі пропонуються на 10, 16, 32, 40 і більше ампер.

Струм спрацьовування

 

Такий параметр показує поведінку пристрою при включенні в мережу потужних приладів. Тобто, автомат може сприйняти включення, наприклад, пральної машини (перевищення номінального струму в момент запуску) як аварійну ситуацію і вимкнути подачу електрики.

Для житла і офісів підійдуть пристрої класів В і С за струмом спрацьовування. Але якщо є дуже потужний прилад, тоді необхідний клас D.

Кількість полюсів

На введення для однофазної мережі з напругою 220 вольт ставлять однофазний автомат з двома полюсами, якщо вона трифазна, то знадобиться комутативний пристрій з чотирма полюсами.

Що стосується автоматів для освітлення та розеток, то вони однополюсні.

Селективність

Під цим поняттям мається на увазі, що при аварійній ситуації відбудеться вимкнення електрики тільки на певній ділянці проводки, а не у всьому будинку або квартирі. Тобто, комутаційні пристрої потрібно встановлювати послідовно за спаданням: номінальний струм автомата на введенні повинен бути вищим за інші.Для прикладу: якщо номінал вступного пристрою 40А, то на розетках стоять у 16А, освітленні – 10А.

Важливі нюанси

Неякісні коммутативні пристрої, виготовлені недбайливими виробниками, можуть просто не спрацювати в потрібний момент, що стане причиною пожежі. Тому необхідно купувати продукцію тільки відомих компаній, які добре відомі і заслужили позитивні відгуки.

Крім того, досвідчені електрики радять вибирати автоматику, яку планується встановлювати в будинку або квартирі, виключно одного бренду. У цьому випадку є гарантія, що при їх установці відповідність елементів буде повною, а робота всієї мережі відбуватиметься без збоїв.

І ще один важливий момент. Такий товар слід купувати у спеціалізованих магазинах, які пропонують сертифіковану продукцію популярних виробників. Це запобігатиме покупці підроблених або неякісних автоматів.