Телефонний провід – незамінне обладнання для облаштування внутрішніх та зовнішніх ліній телефонії, створення мереж зв’язку, забезпечення доступу до мережі телефонних апаратів. За допомогою кабелів такого типу здійснюється передача сигналу зв’язку в мережах, що поєднують великі та малі групи абонентів. Провіди телефонного зв’язку можуть прокладатися як усередині будівель, так і зовні, особливості застосування визначаються характеристиками кожної окремої марки кабелю. Використання цієї електротехнічної продукції забезпечує можливість прокладання як повітряних і наземних, так і підземних ліній зв’язку.

Види та особливості використання телефонного проводу

Конструкція дроту телефонного зв’язку характеризується тим, що включає дві або кілька струмопровідних жил, скручених попарно. Кожна жила може бути монолітною або складається з безлічі тонких дротів. Скручування виконується за принципом крученої пари, що знижує вплив перешкод на якість сигналу, що передається. Сердечники виготовляються, як правило, із міді, ізолююча оболонка — із світлостабілізованого поліетилену або ПВХ-пластикату, що забезпечує необхідну герметичність для захисту від навколишнього середовища та зовнішніх впливів: як хімічних, так і механічних, зокрема зламу при згинанні.

Для внутрішніх мереж застосовуються проводи з одним ізолюючим шаром, для зовнішніх – з ізоляцією кожної струмопровідної жили та загальною оболонкою, що забезпечує кабелям телефонного зв’язку необхідний захист та надійність роботи. Для побутового застосування оптимально використовувати провід з невеликою кількістю пар провідників, для прокладання магістральних телефонних ліній застосовуються кабелі з кількома парами від кількох десятків до кількох тисяч.

Телефонні дроти випускаються кількох видів:

  • ТПП — найчастіше використовується для виконання зовнішнього та внутрішнього монтажу телефонної мережі;
  • ТРВ — для монтажу всередині будівель, що не поширює горіння у разі одиночної прокладки;
  • ТРП — для створення мережі, облаштування розгалужень усередині будівель;
  • ТБО — для первинних ліній зв’язку з напругою менше 145 В;
  • ТППЕП — застосовується у приміщеннях, де є множинні перешкоди, оскільки конструкція включає екран, виготовлений з алюмополімерної стрічки.

Всі види телефонних проводів випускаються в декількох модифікаціях, що відрізняються діаметром жил: від 0,32 мм до 0,9 мм.

При виборі телефонного проводу важливо враховувати такі його характеристики, як кількість струмопровідних пар, кількість жил сердечника і матеріал, з якого вони виготовлені, вид і матеріал ізоляції, діаметр перерізу, електричний опір струмопровідної жили та ізоляції, розривне зусилля, показник гнучкості.

Інтернет-магазин ВСЕ-Е https://vse-e.com/ пропонує провід за низькою ціною від надійних виробників. При необхідності отримати додаткову консультацію щодо характеристик дротів та особливостей їх вибору варто звернутися до наших менеджерів. У нашому інтернет-магазині представлені вироби для монтажу мереж зв’язку.