Галогенні прожектори освітлювальні прилади, які створюють сильне вузькоспрямоване світло. Ці прилади широко застосовуються для зовнішнього освітлення, у тому числі будівельних майданчиків, стадіонів, аеропортів, а також підсвічування окремих об’єктів, наприклад вітрин, фасадів будівель, рекламних стендів. Галогенні прожектори невеликої потужності до 500 вт

Основні характеристики та особливості вибору галогенних прожекторів

Конструкція цих освітлювальних приладів включає джерело світла і світловідбивач, який і створює спрямований потік. Корпус виконується зі сплавів, стійких до корозії, переважно з алюмінієвих, адже основна сфера застосування цих приладів на відкритому просторі, за будь-яких погодних умов.З цих причин застосовується керамічний лампоутримувач, термостійке загартоване скло, здатне витримувати різкі перепади температур, виконується антикорозійне покриття всіх металевих деталей кріплень, контактна група виготовляється з електротехнічної міді. Місце введення кабелю герметизоване гумовим ущільнювачем, який дотримується гвинтовим затискачем.

Така конструкція може також включати датчик руху, штатив, диммер для зміни характеристик світлового потоку. Додаткові елементи конструкції розширюють можливості застосування галогенних прожекторів, наприклад для охорони територій, для спрямованого освітлення об’єктів, розташованих на різній висоті.

За принципом роботи галогенні лампи нагадують звичні всім лампи розжарювання, основною відмінністю є склад газу, який їх наповнює. Тут застосовується буферний газ, який містить галогени, найчастіше це атоми брому, хлору, фтору, в сучасних приладах  атоми бромистого метилу, метилену, що дозволяє знизити вартість конструкції.

До основних переваг галогенних прожекторів перед освітлювальними приладами з високою потужністю, але з іншими джерелами світла, можна віднести такі:

  • відносно невеликі габарити;
  • висока потужність випромінювання;
  • рівномірність та яскравість світлового потоку;
  • хороша передача кольорів;
  • економічне споживання енергії;
  • надійна конструкція і лампи, і кріплення;
  • стійкість до зовнішніх факторів;
  • широкий діапазон робочих температур;
  • тривалий термін служби.

 

Використання галогенних прожекторів дозволяє створювати ефект м’якого сонячного освітлення.

При виборі освітлювальних приладів такого типу необхідно враховувати потужність приладу, ступінь передбаченого захисту від пилу та вологи, тип цоколя, матеріал корпусу і поверхні, що відбиває