Терморегулятори – це зовнішні елементи теплої підлоги, що здійснюють контроль температури повітря в обладнаному такою системою приміщенні. Вони оснащені одним або декількома датчиками температури та спеціальним регулювальним пристроєм. Перші відключають і включають теплові мати (при підвищенні та зниженні температури відповідно), що дозволяє зберігати комфортний мікроклімат та економити електроенергію. Другі допомагають виставити потрібний температурний режим.

Різновиди

Терморегулятор – це невелика коробочка, що нагадує звичайний клавішний вимикач. Її поміщають на стіну або вбудовують у неї.

Такі прилади відрізняються типами керування.

Механічні

Це простий термостат, через який проходять дроти до СТП. Бажана температура задається за допомогою коліщатка, що регулює. Датчик, що контролює температуру, являє собою біметалеву пластину. Коли вона остигає, то замикає контакти матів, а нагріваючись, вигинається і роз’єднує їх. У першому випадку мати нагріваються, а в другому – перестають це робити.

Переваги механічного терморегулятора:

 • простий в експлуатації;
 • надійний;
 • легко переносить перепади напруги і сам включається після вимкнення електроенергії;
 • служить довго;
 • недорогий.

Недоліки полягають у наступному:

 • значні похибки у температурі;
 • мала функціональність;
 • пластина, згинаючи, видає клацання;
 • дистанційне керування відсутнє.

Електронні

Такі прилади схожі на механічних побратимів тільки видом, але пристрій у них набагато складніший. Контроль температури також здійснюється за допомогою датчика (вбудованого або зовнішнього), а дані обробляються мікросхемою. Температура в електронному терморегуляторі визначається спеціальним коліщатком, за допомогою сенсора або кнопок.

Плюси:

 • є дисплей, що показує бажану та фактичну температуру;
 • висока точність;
 • сповіщає у разі несправностей;
 • зазвичай комплектується пультом дистанційного керування на батарейках.

Що стосується негативних сторін, то в такому термостаті збиваються налаштування при відключенні електроенергії, а мікросхема погано реагує на перепади напруги в мережі.

Програмовані

Це той же електронний пристрій, але мікросхема має більш широкий функціонал. З його допомогою можна налаштувати свою температуру у різних кімнатах на певний час та дату. Завдяки можливості віддаленого керування через Wi-Fi, налаштування можна зробити зі смартфона.

Програмовані терморегулятори – найкращий варіант для будинку, який часто пустує. Але й у них є свої недоліки: дуже складні налаштування та висока вартість.

Як вибрати терморегулятор?

Такий прилад для теплої підлоги необхідно вибирати за такими критеріями:

 1. Якщо терморегулятор планується встановити в маленькому приміщенні, то придбати потрібно або механічний, або електронний, обладнаний внутрішнім датчиком.
 2. Потужність приладу повинна відповідати цьому максимальному параметру нагрівальних елементів і навіть перевищувати її на 30% (для безперебійної роботи при зниженні напруги).
 3. Програмована модель необхідна для здійснення контролю температури в кількох зонах та економії електроенергії, що витрачається на нагрівання матів (за відсутності в оселі господарів).
 4. Важливий фактор – дизайн приладу. Він повинен вписуватись вдало в інтер’єр приміщення.

Сучасний ринок пропонує широкий вибір надійних терморегуляторів для теплої підлоги.