Сучасні квартири заповнює все більше і частіше різноманітна побутова техніка. Якщо одночасно увімкнути два-три потужні пристрої, напруга піде в розподіл нерівномірно, і в роботі мережі відбудуться збої. А щоб уникнути цього, необхідно систематизувати навантаження. Вирішити цю проблему можна за допомогою електричного щитка. Завдяки йому є можливість з’єднати всі побутові прилади в одну мережу, далі виконати установку електролічильника, поставити автомати >, що захищають від навантаження струмом, і удару ним людини. Зараз ви дізнаєтеся, як зробити установку та збір електричного щитка самотужки, без професійних навичок та обладнання.

Щитки діляться на види в залежності від того, з якого матеріалу вони виготовлені. Це може бути метал чи пластик. Ще різняться по конструкції, тобто вбудовані та накладні. Причому вбудовані зручніші у використанні, оскільки допомагають економити місце. У електричний щит входить: корпус, лічильник, автомати, проводи для монтажу та клемники . Для початку роботи рекомендуємо провести підготовку, тобто налаштувати освітлення, щоб вам все було чітко видно, приготувати інструменти разом з матеріалами на робочому столі, зручно розмістити схему складання і, звичайно ж, зробити знеструмлення кабелю.

Складання щитового обладнання відбувається в сім етапів.

Спочатку етап попередньої збірки, що включає в себе: видалення заглушок на стінках корпусу, установку кріпильних рейок, шин заземлення та нейтралі, демонтування дверцят, встановлення монтажних кронштейнів. Потім закріпіть ненадовго корпус на місці, щоб у вас була можливість перевірити якість підготовки ніші. Коли знімете корпус, залиште його на столі, тому що збирати щиток буде набагато зручніше.

Наступним кроком підготуємо проводку, що несе мету підгону довжини. До того ж необхідно не забувати про запас довжини на випадок підключення до автомата або шини. Далі укладаємо дроти на місце. Щоб підключати було зручно, потрібно покласти дроти, а також вступні кабелі відповідно до того, як розташовані автомати. Після кріпимо автомати та ПЗВ. Тобто фіксуємо пристрій захисту на DIN-рейці. Немає необхідності займатися монтуванням всіх автоматів відразу. Це можна робити по черзі залежно від міри фіксації.

Проводи можна підключати тільки до відповідних шин і автоматів. Загинати дроти під кутом дев’яносто градусів. Якщо місця не вистачає прокладати кріплення за рейкою. Проходження живлення на автоматичному вимикачі завжди відбувається зверху донизу. Воруште провід, і в тому випадку, якщо він не ворушиться, то все закріплено надійно. У протилежному варіанті затягніть міцніше клему.

Тепер підключаємо кабель введення за допомогою верхніх клем в основному автоматі. Зробити підключення жили заземлення до шини. Виконати підключення фази та нуля на лічильнику від автомата. І на останньому штриху перевіряємо роботу системи, маркуємо автомати, встановлюємо до електрощита двері і клеїмо на неї схему.