ЦААБЛ – це кабельна продукція, яка відповідає ГОСТу 18410-73. Він розрахований на виконання прокладки в ґрунті, де є перепади рівня, немає блукаючих струмів, а активність корозії не вища за середній рівень.

Що означає абревіатура ЦААБЛ?

 

Перша буква в короткій назві говорить про те, що виріб має паперову ізоляцію, просочену складом, що не стікає. У цьому складі є церезин. Друга буква показує, що в кабелі є струмопровідна жила, виготовлена ​​з алюмінію. Літера “А” – це оболонка, виготовлена ​​з алюмінію, “Б” – виконана броня з 2-х стрічок сталі. Остання літера в позначенні «Л» говорить про те, що в подушці під бронею є додатковий шар, зроблений з пластмасових стрічок. Можливість зробити виріб у круглій формі є завдяки наявності наповнювача з паперу. У цьому типі провідника є захисний покрив, представлений кількома бітумними шарами — своєрідною подушкою.

Переваги та особливості ЦААБЛ

 

Технічних характеристик цього виробу не мало, до того ж, виходячи з різних моделей вони можуть змінюватися. Проте, основне залишається дієвим для будь-якого випадку:

  • Виріб не призначений для впливу на нього різних зусиль, що розтягують;
  • Кабель обов’язково виконується відповідно до вимог МЕК та VDE;
  • Його можна прокладати з різними вигинами, але тільки до зовнішнього радіусу вигину не більше 25;
  • Монтажні роботи дозволяється проводити навіть за температури повітря близько нуля градусів. Нагрівати жили при цьому не обов’язково;
  • Виріб відмінно витримує температуру нагрівання жили до +70 градусів за досить тривалого періоду. Якщо говорити про короткочасну критичну ситуацію, то температура може досягати +90.
  • ЦААБЛ можна використовувати тоді, коли йдеться про умови підвищеної вологості повітря до 98 відсотків, але тільки якщо температура навколишнього середовища не більша за +35 градусів за шкалою Цельсія.

 

Особливістю всіх дротів цього типу є те, що їх дозволено монтувати без будь-яких обмежень різниці висот, чого не можна сказати про дроти, які мають маслоканіфольне просочення.

Де використовується ЦААБЛ кабель?

 

Силовий кабель з алюмінію застосовується для стаціонарних установок в електромережах для виконання передачі та розподілу електроенергії. Можна укладати вертикально. Для ЦААБЛ, якщо перевищується висота прокладки, потрібно просто додатково використовувати спеціально передбачені стопорні муфти.

Як показує практика, кабель ЦААБЛ застосовується у помірних кліматичних умовах, з діапазоном температур від -50 до +50 за шкалою Цельсія. Провід дозволяється також прокладати у різних траншеях у землі, де рівень активності корозії не високий. При цьому, виріб не рекомендується піддавати навантаженням розтягування, щоб не завдати шкоди екрану та сталевої броні. Загальний період використання такої кабельно-провідникової продукції становить щонайменше 30 років, при цьому кожен бренд-виробник дає гарантійний період використання на чотири з половиною роки.