Натрієві лампи є електричними приладами для освітлення, які випромінюють червону зону зі світлового спектру. Світло, яке виходить внаслідок газового розряду, виходить практично природного відтінку. Такий характерний колір можливий через переважне резонансне випромінювання. За своєю суттю, такі лампи на сучасному ринку виступають повноцінними конкурентами економічним LED моделям, як і інші джерела світла. Є взагалі окремі сфери, в яких натрієві вироби виграють бій конкуренцій та навряд чи найближчим часом здадуть свої позиції.

Як класифікують натрієві лампи?

Такі джерела світла, по суті, бувають двох основних різновидів: високого та низького тиску. Крім того, вони класифікуються за типом колби, складом домішок, потужністю випромінювання, що видається. Однак, оскільки тиск від парів натрію має прямий вплив на світлододачу, то світильники найчастіше класифікуються саме виходячи з цього параметра.

Таким чином, вони бувають:

  • Лампи ДНАТ високого тиску. Відмінна ефективність зробила їх популярнішими — лідерами серед усіх варіантів газорозрядних ламп. Світловіддача від них досягає планки 150 люмен-ват, а працездатність може становити до 28500 годин. Заради справедливості варто відзначити, а під кінець свого терміну експлуатації, світловіддача знижується, а колір світла стає червонішим. За цілою низкою характеристик, вони, звичайно, значно процвітають, у порівнянні з НЛНД.
  • Низького тиску.Ці вироби з’явилися найпершими. Вони відмінно покривають низьку передачу кольору, проте мають приємний для людського ока спектр випромінювання. Масове використання НЛНД довелося на 30-ті роки минулого століття. Такі лампи трапляються й сьогодні, але більш досконалі вироби їх уже практично витіснили.

Серед сучасних електричних джерел світла можна знайти величезну кількість конкурентів газорозрядним нікелевим лампам, проте вони все одно залишаються добре затребуваними.

Переваги натрієвих ламп

Сильних сторін таких виробів досить багато:

  • Теплі відтінки від випромінюваного світла, які приємніші для ока людини;
  • Гідний термін експлуатації, який не зрівняється з іншими лампами;
  • НЛ мають стійкі електричні параметри протягом усього свого терміну експлуатації;
  • Трубчасті лампи досить економічні;
  • Вироби можуть похвалитися широким діапазонам робочих температуру, за яких вони відмінно функціонують: це від -60 до +40 градусів за шкалою Цельсія.

Тому можна впевнено говорити про те, що їх використання актуальне тоді, коли важлива економічність і колірний діапазон. Це досить потужне та економне джерело світла. Найчастіше він використовується для оформлення вуличного освітлення в парках, на площах, у скверах, промисловому рослинництві, а також як додаткове світло для зелених рослин.
Вибрати будь-які лампи можна в інтернет-гіпермаркеті “VSE-E”: посилання на сайт.