Організовуючи проводку всередині приміщення, багато хто не думає про вибір проводу і користується першим варіантом, що попався. При виконанні проводки на вулиці такий підхід взагалі неприпустимий: оскільки тут одразу є низка негативних параметрів: вплив ультрафіолетових променів, перепади температур, підвищений рівень вологості, ризики механічних пошкоджень та інше. Саме тому, для проведення на вулиці є спеціально передбачені кабелі.
Який провід використати на вулиці?

Враховуючи складні умови експлуатації, кабель повинен відповідати кільком критеріям. Серед головних вимог:

 • Стійкість до процесів горіння;
 • Не гігроскопічність;
 • Міцність.

Так, найпопулярнішими типами, які відповідають усім цим параметрам, є СІП проводу 1-4 покоління.

СІП – це силовий кабель, призначений для зовнішнього використання. Він здатний проводити напругу до тисячі Ват. Конструктивно цей виріб є групою проводів, кожен із яких має власну ізоляцію, а також алюмінієві жиди. Головна особливість – чорна ізоляція.

Використання такого кабелю практично на всі сто відсотків гарантує більшу надійність при прокладці по повітрю, а також зменшує витрати на монтаж. Ще одна перевага — відносна компактність, яка дає можливість застосовувати СІП навіть за умов дефіциту простору.Ще один варіант кабелю, який можна використовувати на вулиці – АПБбШа. В його основі лежить група дротів з алюмінієвими жилами, які об’єднуються оболонкою із бронюванням. Один із різновидів такого кабелю — ВббШв. Цей варіант має мідні дроти, завдяки чому виріб можна використовувати без додаткового захисту у ґрунті. Серед інших характеристик:

 • Ресурс роботи – понад 30 років;
 • Гідна стійкість до різниці температур та вологи;
 • Зовнішня оболонка зроблена в характерному чорному відтінку;
 • В оболонці обов’язково є сталева стрічка;
 • Ізоляція проводів представлена ​​різними відтінками, щоб було зручно виконувати підключення та дзвінки.

Через наявність броні, провідникова продукція цього типу має підвищену жорсткість, що може бути проблематичним у процесі укладання в місцях, де потрібно виконати численні згини та переходи.

Менш популярні варіанти

Крім того, є ще ряд марок проводів, які використовуються для організації проводки на вулиці:

 • Тип А. Це повітряний алюмінієвий провід, який у своїй конструкції має скручену жилу. Ізоляція відсутня. Можна використовувати для електрифікації сіл або освітлення вулиць. Час служби кабелю понад 45 років.
 • АС. Оснащується залізними жилами. Найчастіше використовується серед розподільних приладів для електротранспорту, а також в електричних ланцюгах різного обладнання. Термін експлуатації перевищує 45 років.
 • М. Характеризується лише однією мідною жилою з правильним скручуванням. Зустрічається в різних антенах та електроустановках.

Кріпити кабелю для повітряних ліній електропередач можна на опори і стовпи або використовувати спеціальну арматуру по стінах будівель.