Досить часто виконуючи певні типи робіт доводиться відгалужувати або з’єднувати електродроти та кабелі. До цього процесу завжди потрібно підходити особливо уважно, оскільки саме такі місця надалі можуть бути слабкою ланкою серед усього ланцюга.

Які з’єднують провідники?

 

Взагалі, сьогодні є кілька доступних методів для виконання з’єднання кабелів:

  • Скрутка. Такий тип є найпоширенішим. Ймовірно, його популярність можна визначити гідною надійністю способу. Найчастіше скручування використовується з метою побутових потреб. Однак, пам’ятайте, що таким чином не можна зробити з’єднання алюмінієвих і мідних провідників, оскільки окислення, що виникло, згодом, може призвести до займання вузлів.
  • Пайка. Це також досить надійний спосіб, оскільки провідники заздалегідь зачищені, далі закручені і після — ізольовані. Механічна сила не потрібна для з’єднання.
  • Зварювання. Напевно, про неї чула кожна людина. Найбільш надійного та ефективного способу для кріплення кабелю не знайти. Сполучені вузли фіксуються один з одним на довгі роки. Крім того, зварювання можна використовувати для з’єднання кабелів навіть із різним перерізом. У процесі роботи дроти практично не нагріваються, тому спосіб зварювання актуальний для алюмінієвих і мідних проводів. Однак після неї завжди треба зробити ізоляцію.

 

Незважаючи на те, який саме метод з’єднання буде обраний, він повинен забезпечувати герметизацію вузла, опір, що відповідає сталевій частині кабелю, а також неможливість механічних пошкоджень.

Аксесуари для з’єднання кабелю.

Щоб спростити відгалуження та з’єднання кабелів, виробники передбачили цілу систему спеціальних аксесуарів. Так, для з’єднання кабелю використовуються:

 

Всі ці вироби дозволяють зробити з’єднання безпечнішим та надійнішим.

Навіщо потрібна термоусадка, ковпачки та відгалужувачі?

 

Термоусадочна трубка, вона ж просто термоусадка, потрібна для того, щоб виконувати ізоляцію та ущільнення провідника. Вона здатна набувати форми певного, необхідного предмета, цим підвищуючи рівень його захищеності. Як наконечники для роботи з проводами застосовуються відгалужувачі і ковпачки. Найчастіше вони виготовляються із пластику, а тому це недорогі та легкі вироби. Крім того, такі аксесуари не підтримують процеси горіння.Кабельні наконечники часто використовуються і для кінець кабелю. Більше того, вони захищають жили дроту від окиснення. Гільзи зазвичай використовуються при проведенні методу опресування. Вибираючи такий аксесуар, треба звертати увагу на матеріали виготовлення, розмір, конструкцію, а також площу перерізу.

Як підсумок, можна сказати що затискачі, клеми, термоусадка та інші аксесуари – це гідний і надійний метод для виконання з’єднання провідникової продукції.