В останні кілька років системи з кабельним обігрівом здобули величезну популярність для облаштування різних споруд та будівель. За допомогою гріючих кабелів можна легко вирішувати завдання з обігрівом покрівлі, підлог, трубопроводів. Його застосування дає значний простір для реалізації різних архітектурних рішень та затишного облаштування будинку.

Чому вигідно використовувати нагрівальний кабель?

Основною приємною якістю кабелю, що гріє, є його гнучкість, завдяки якій його можна укласти фактично по будь-яких поверхнях і забезпечити рівномірне обігрів.

Переваг у використання такого виробу досить багато:

  • При правильному розрахунку та подальшому монтажі надійність роботи не викликає сумнівів;
  • Широка сфера використання та універсальність. Такі дроти можна спокійно використовувати для підземних трубопроводів, обігріву вуличних площ, створення внутрішніх систем теплої підлоги, обігріву даху тощо.
  • Найприємніше в сучасних реаліях — екологічність. Кабельне обігрів не завдає жодної шкоди для навколишнього середовища.
  • Простий монтаж та подальше використання.

Нагрівається такий кабель через вплив самого звичайного електричного струму, що проходить по ньому. Однак, головна характеристика цього виробу – питоме тепловиділення.

Якими бувають нагрівальні кабелі? Такий виріб буває двох видів: резистивний і саморегулюючий.Перший варіант більш простий і застосовується зазвичай серед домашніх систем теплої підлоги, а також для обігріву труб, діаметр яких не перевищує 40 міліметрів. Для труб з великим діаметром та промислового використання вибирають саморегулюючий тип, оскільки він без додаткових спеціальних датчиків здатний регулювати зміни температури і починати обігрів у потрібний час.
Де використовується кабель, що гріє?

Вибір такого виробу для різного використання рекомендується робити лише за допомогою фахівців, які зможуть визначити потрібний тип, параметри та конкретну модель.

  • Для водопроводу. Кабель, що гріє, можна монтувати як всередині, так і зовні труби.
  • Для статі. Тепла підлога з кожним роком стає все популярнішою як у будинках, так і в квартирах. Резистивний кабель рівномірно розподіляється під статевим покриттям у стяжці, а після включення всієї системи, підлога стає великою опалювальною системою.
  • Для покрівлі. Монтаж кабельної системи допоможе швидко впоратися із проблемою зледеніння даху будинку. Установка проводиться там, де багато снігу, бурульок і льоду, щоб позбутися трудомісткого і небезпечного механічного чищення.
  • Для резервуарів та інших ємностей. Серед промисловості часто буває необхідність запобігти замерзанню ємностей із водою, хімічними речовинами та нафтопродуктами.

Сьогодні можна вибрати будь-який гріючий кабель і його принцип роботи буде простим і зрозумілим, незалежно від виробника та моделі: тут куди важливіші деталі та характеристики.