При будь-якому ремонті або новому будівництві основою електромереж є електричний кабель, який забезпечує енергопостачання будь-яку будівлю. До цього питання варто підійти досить серйозно, здійснити правильний розрахунок. Калькуляція виконується ґрунтуючись на потужності кабельного виробу за його перерізом. Правильний розрахунок – основа безпеки: якщо навантаження на нього високе, а площа перерізу надто маленька, то під час експлуатації можна зіткнутися з багатьма проблемами. Під дією навантаження металева складова нагрівається, внаслідок чого плавиться оболонка, ізоляція та виникає коротке замикання, пожежа.Для кожного дроту є своє граничне навантаження. Тому при виконанні будь-яких підрахунків слід враховувати всі можливі одночасно підключені електротехнічна продукція: від лампочок до працюючої техніки в постійному режимі, і, звичайно ж, можливості додаткових. Найчастіше, у побуті експлуатуються одні й самі, однойменні електроприлади, які споживають приблизно одну й ту потужність. Наприклад, розрахункова потужність деякого електроустаткування становить: пральна машинка в межах 300-800 Вт, холодильник і морозильна камера по 50 і вище, електроплита та мікрохвильова піч по 1000, електрочайник потягне не менше 1200, водонагрівач (залежно від типу) близько 2500, персональний комп’ютер 400, LED телевізор 75 та система освітлення 400 Вт відповідно. Середня витрата енергії на годину – 10,9-11,35 кВт.Але також потрібно пам’ятати про сезонність, і необхідність підключення додаткових, обігрівальних, ремонтних приладів — приблизно 14 кВт. У цьому процесі всі нинішні програми, значно спрощують поставлене завдання, дають перетин дроту для мереж 220 В і 380 В.

Для проведення калькуляції використовуються наступні параметри: вид струму (постійний або змінний), матеріал (мідь – практичніша та безпечніша, алюміній) дешевше), максимальна потужність, напруга, вид укладання (під землею, повітрям), довжина, площа зрізу (багатожильні або одножильні). Кабельно-провідникові вироби дуже різноманітні: силові (передають великий обсяг струму), контрольні (передають менший обсяг струму) та спеціального призначення. Їх можна також розділити на групи за матеріалами оболонок – металеві (високовольтні, прокладка в землі), ПВХ (для середовища з низькими температурами), гумові (більш пластичні).

Від вибору кабельно-провідникових виробів і присутній в ньому кількості жил, можна відзначити, що чим більше жил – тим вище межа пропускної спроможності. Важливо не забувати про таку характеристику як вага. Ця особливість впливає його розміщення: повітря, стіни, земля. Звичайно ж, він залежить від габаритів та самого матеріалу. Тому, точний розрахунковий процес допоможе прокласти кабель як для власних, так комерційних потреб. З нашим онлайн-калькулятором, який розташований на сайті компанії “Укренерго-Альянс”, можна отримати потрібні точні дані за заданими вихідними; з’ясувати допустимі втрати, можливість навантаження, і прорахувати ймовірні втрати по лінії. детальної інформації вам варто звернутися до наших менеджерів, які з радістю вам допоможуть з будь-яким питанням.