На будь-якому з етапів ремонту важливо пам’ятати про електропроводку. Підключивши багато техніки або занадто потужної проводки може просто не «витримати». Тому, при покупці нової квартири або при здійсненні ремонту у вже наявній до заміни або монтажу електропроводки треба поставитися з усією серйозністю, адже в майбутньому виникне питання заміни вимикача або підключення нової розетки.

Необхідно все правильно спланувати, вірніше спроектувати, чітко знати, де будуть розетки та вимикачі, де вони потрібні. Далі зрозуміти якою буде проводка – внутрішня чи зовнішня. Перший варіант – більш естетичний, але його варто ретельно спланувати, тому що в майбутньому це майже неможливо перепланувати що-небудь при необхідності, без ремонту. Для офісу підійде більше другий варіант – зовнішня проводка. Правильно спланувати проводку важливо, як мінімум тому, що можна буде прорахувати кількість матеріалів: кабелів, розподільних коробок, вимикачів та розеток.

Важливо пам’ятати кілька основних правил: траса повинна проходити вертикально, або горизонтально по стінах (це зменшує можливість пошкодити кабель у майбутньому); поворот траси здійснюється тільки під кутом 900. І її краще прокладати під стелею, на відстані 20 см і не менше 10 см над вікном, або під електротехнічним плінтусом по підлозі.Точки, де розташовуватимуться вимикачі повинні бути спроектовані з боку дверної ручки, а ось розетки можуть бути розташовані на будь-якій висоті, але рекомендується 20-30 см від підлоги. У ванній кімнаті та на кухні правила трохи інші. У першому варіанті кількість розеток має бути не менше двох (для пральної машини та фена), а в кухні – розташування розеток залежить від особливостей гарнітура та розташування обладнання. Але і в першому варіанті, і в другому розетки повинні бути закриті. Розподільна коробка повинна бути присутня в кожній кімнаті.

До рекомендацій важливо віднести також те, що робити одну лінію для освітлення та електроживлення небажано, тому що у разі збоїв є шанс залишитися без електрики повністю у всьому будинку. І небажано також “зонувати” кабелю, виводячи під кожну кімнату свій особистий. А це витрати кабелю, і автоматичних вимикачів, а відповідно – збільшення суми ремонту.

Наступним кроком буде розрахунок кількості матеріалів та розмітка. Далі – штробування траси (у разі прихованої проводки), прокладання кабелю. Для спрощення життя, на майбутнє, можна маркувати всі кабелі, щоб у разі потреби не переплутати. Ну і завершення – найшвидший і найпростіший етап – встановлення розеток, вимикачів та приладів, а також їхнє підключення до мережі.

Якщо зустрічаються питання, які важко вирішити, або вам необхідно замовити монтаж електропроводки – краще проконсультуватися у спеціалістів.Або довірити основну роботу саме людям, які мають досвід у цій сфері. За потреби, враховуючи побажання клієнта, «УкрЕнергоАльянс» виконає будь-який спектр електромонтажних робіт.