Сучасні розетки – це сьогодні вже не просто пристрій, до якого підводиться електрострум, а вироби, виконані за останніми технологічними розробками і, найчастіше, мають різноманітні особливості та додаткові функції. На ринку представлено безліч товарів, вибрати серед яких найбільш підходяще може виявитися не зовсім просто. Розглянемо основні класифікації цієї затребуваної електрофурнітури.

Роз’єм та його специфіка

Існує два основних типи розеток: для побутових та промислових цілей. У другому випадку їх застосовують для запитки різноманітного обладнання, де роботи виконуються при напрузі 380 Вольт. Вироби для домашнього використання 220 Вольт поділяються на декілька видів:

  • Старі, радянські зразки. Таких варіантів вже немає у продажу, але в побуті вони все ще є. Головний мінус – погані контактні з’єднання через жорстку посадку штекера.
  • Європейський стандарт – гарні та довговічні, широко представлені на нашому ринку. Невеликий недолік: трохи туга посадка, що може обтяжувати виймання вилки. Відрізняється глибокою посадкою та круглими отворами. Практично будь-який магазин розеток пропонує широкий асортимент подібних товарів на будь-який смак та гаманець.
  • Американський стандарт. Має прямокутні отвори для штекера. На території слов’янських держав вони не використовуються.
  • Універсальні.Поєднують європейський та американський тип. У нашій країні їх можна зустріти хіба що в електрообладнанні з-за кордону.

 

Підбиваючи підсумки, можна впевнено стверджувати, що у нас в побуті присутні в переважній більшості аксесуари за євростандартом. До вашої уваги наш магазин розеток на сайті гіпермаркету електротехніки VSE-E.

Наявність заземлення

Для частини користувачів заземлення відіграє ключову роль. Зокрема, це стосується тих споживачів, які використовує високопотужні механізми, а значить наражають на свою безпеку і безпеку оточуючих деякому ризику. Наприклад, пральна машина без заземлення може спричинити сильні травми і навіть смерть людини. Не завжди в квартирі передбачена подібна система безпеки, тому, якщо сумніваєтеся або знаєте, що такого немає, краще вибрати розетку із заземлюючим контактом. Пристрій без заземлення може застосовуватися лише при спробі механізмів малої потужності, але й цей параметр відносний.

Накладні та вбудовані

Розетки, що вбудовуються – часто використовується продукція, що визначає властивість якої полягає в тому, що їх внутрішня частина занурюється в стіну. З їхньою допомогою облаштують не лише внутрішню приховану, а й зовнішню проводку. Незалежно від виду проводки, потрібно встановити під штукатуркою підрозетник.Сучасні виробники випускають так звані висувні пристрої, що вбудовуються, які поміщаються, наприклад, у стільниці.

Накладні розетки мають один незаперечний плюс – просту установку, з якою зможе впоратися навіть людина, що володіє мінімальним електротехнічним досвідом. Немає потреби готувати спеціальне місце під складання, розбивати штукатурку та розміщувати підрозетник. Накладні вироби монтуються прямо на стіну за допомогою дюбелів та двох просвердлених отворів. Є невеликий мінус, який більше відноситься до косметичних та суб’єктивних – вони візуально виступають від стіни.

Додаткові функції

Звичайно, досить складно оснастити товари такого роду якими-небудь допоміжними можливостями. Тим не менш, розробники іноді привносять деякі нововведення, що дозволяють підвищити комфорт користування. Наприклад:

  • Захист від дітей. У конструкції передбачені захисні шторки, які тільки при натисканні вилкою зсуваються убік.
  • Наявність спеціальної кришки. Як правило, це електрофурнітура з вологозахистом для вулиці або кімнат з підвищеною вологістю.
  • З встановленим таймером. Дозволяє коригувати роботу споживача. Таймери бувають тижневі або добові, що задає відповідну програму функціонування техніки.
  • З вимикачем. Можна вмикати та вимикати електротехніку, не виймаючи вилки, що суттєво спрощує користування, а також продовжує термін служби корисного аксесуара.
  • Підсвічування. Світловий маячок дозволяє легко орієнтуватися в темний час для швидкого підключення обладнання.

 

Лінійка виробників представлена ​​й іншою електрофурнітурою, яка застосовуються в домашньому побуті дуже рідко. Серед пристроїв спеціального призначення найчастіше задіяні варіанти для потужних підключень, а також під установку на ДИН-рейку в електрощиток.

Важливо пам’ятати про основну характеристику розеток – їх потужності, яка визначає роботу зі струмом тієї чи іншої сили. Ці дані завжди відображені на видимій частині електротовару та виражені в Амперах. Не можна підключати потужні механізми в слабке «гніздо», оскільки це може призвести надалі до замикання та можливої ​​пожежі. Крім цього, пристрої бувають одинарні, подвійні, потрійні, слаботочні – телевізійні, телефонні , інтернет, usb розетки.

Тільки хороший професійний інтернет-магазин може надати своїм покупцям надійну, довговічну, оригінальну продукцію. Тому вибирайте постачальника та виробника ретельно, щоб забезпечити безпечне та зручне користування на довгі роки.