Буквально за останні десять років використання світлодіодних стрічок стало дійсно масовим і дуже популярним. Завдяки цим джерелам світла з’явилася можливість швидко та просто відтворити задуманий настрій у приміщенні, здійснити будь-яке дизайнерське рішення. Пропонуємо розібратися в цій темі трохи докладніше.

Світлодіодна стрічка – це спеціальний модуль, розміщений на мікроплаті, який має виражені властивості гнучкості. Виріб може згортатися в котушку і використовується для створення контурного освітлення. На світовому та вітчизняному ринку представлені різні виробники, які можуть запропонувати варіанти під будь-який бюджет – від простих і економних до найпросунутіших. Продаж здійснюється в котушках по 5 чи 10 метрів. Як правило, є можливість відрізати від неї шматки, кратні 10 світлодіодів. Для цього на виріб наноситься умовний значок ножиць у припустимих місцях розрізу.

світлодіодна стрічка

Технічні характеристики світлодіодних стрічок

Є кілька головних властивостей, які обов’язково потрібно враховувати при доборі даних джерел освітлення:

  • Кольорова температура. Так, біле світло ділять на кілька видів: WW або тепло-біле, NW або нейтральне, CW або холодне.Перед покупкою уважно читайте характеристики на упаковці, оскільки залежно від марки виробника може змінюватись і колірна температура. Крім цього випускається підсвічування червоного, зеленого, помаранчевого, жовтого, синього кольорів. Для бажаючих експериментувати з колірними рішеннями, найкраще звернути увагу на RGB-стрічки, які виконані таким чином, щоб змішуючи три кольори (червоний, зелений, синій, відповідно) та отримати бажане свічення. Цікава особливість: не варто використовувати RGB для отримання якісного білого світла, для цього ідеально підійдуть саме білі світлодіоди.
  • Напруга. Продукція може функціонувати при напрузі 12 або 24 В.
  • Споживана потужність. Це показник невеликий і становить лише 60-90 Вт на 5 метрів. Кут освітлення широкий – 120°, що ідеально для декоративного ефекту.

Конструктивні особливості

Гнучка продукція для освітлення може мати діоди двох типорозмірів:

Чим більший розмір, тим більше світловий потік. Конструктивно передбачені резистори, контактні майданчики, щоб приєднати живлення. Сам виріб ділиться на сегменти – по три діоди. Контакти для одноколірних фотоелементів відзначаються плюсом чи мінусом, що характеризує полярність блоку живлення. Щоб міняти відтінки, необхідно підключати спеціальний контролер. На звороті розташовується смужка двостороннього скотчу із захисною плівкою, що значно полегшує монтажні роботи. Важливо пам’ятати: для хорошої фіксації джерела освітлення слід зачистити і знежирити поверхню. Стандартні фотоелементи не мають додаткового захисту (IP 20) і використовуються тільки в приміщенні з нормальною вологістю та температурою, де немає загрози пошкодженню їх цілісності. Там, де потрібна більш висока захищеність, сучасні компанії випускають продукцію з волого- та пилозахисту.Так, за наявності IP 44 можна застосовувати світлодіоди там, де є волога, з IP 65 – на вулиці, під дощем, IP 68 – працюватиме при повному зануренні у воду. Товари з термостійким захистом можуть функціонувати за відносно високих температур, наприклад, у лазнях або саунах. Надання захисних властивостей здійснюється шляхом нанесення спеціалізованої речовини – безбарвного силіконового гелю, який також відіграє роль лінзи, що розсіює світло.

Щоб купити світлодіодну стрічку, варто звертати увагу не тільки на технічні переваги і виробника, а й на постачальника, що реалізує освітлювальні товари. У нашому інтернет-магазині Ви можете придбати найкращі варіанти світлодіодів під будь-які запити щодо найвигіднішого співвідношення вартості та якості. Гарантуємо оригінальність представленої продукції та повну відповідність заявленим торговою маркою характеристикам.