Тарифи на електроенергію постійно, а часом і стрімко ростуть вгору, чого не скажеш про рівень зарплат трудящого народу. Але в цій статті ми не вдаватимемося в причини явної непропорційності цих двох хвилюючих вгору шкал, а поговоримо про те, що якщо вас не тішить вартість послуг на користування електроенергією і ви платите за нормативами, зрозуміло задля економії коштів варто купити та встановити електричний лічильник. Але при цьому постає питання, як його вибрати, і які питання перед собою поставити? Ми допоможемо вам.

Отже, перше питання:

1. Індукційний або електронний?

Перший – це старий знайомий дисковий апарат, який прослужив багато років у старих будинках, але в них є похибки та відхилення, причому в різні боки, що не вигідно ні споживачам, ні постачальникам електроенергії. . Тому рекомендуємо вибирати новий – електронний варіант, такі пристрої менш енерговитратні плюс менш чутливі до зміни магнітних полів Землі. Крім того, термін експлуатації їх виробник розширює до тридцяти років.

2. Однофазний лічильник або трифазний?

Для квартири, де електрична мережа до 220 В, достатньо встановити однофазний лічильник, для приватного ж будинку, де використовуються потужні нагрівачі, котли та насоси, які можуть задіяти 380 В, краще підійде трифазний.

3. Не забуваємо про потужність.

При виборі моделі лічильника, варто не забувати про максимальне навантаження для коректної роботи. З практичного досвіду варто відзначити, що для звичайних квартирних умов цілком підійде однофазний прилад до 60 А.

4. Місцерозташування лічильника.

Ці прилади мають як механічний механізм збору інформації, так і рідкокристалічний монітор, відповідно, перші можуть використовуватися в більш холодних і суворих погодних умовах, наприклад, на вулиці або вологих і холодних гаражах, тоді як другі бажано встановлювати там, де опалюється та сухо.

5. Дата державної перевірки.

Щоб не переплачувати, перед придбанням лічильника обов’язково перевірте дату його держповірки, чи не залежався він на складі. Нагадаємо, що до роботи допускатися однофазні – з моменту держповірки не більше 2-х років, ну а для трифазних приладів термін лише 12 місяців.

6. Економія на тарифах?

Як же ще можна заощадити на електроенергії? Спробуйте використовувати багатотарифні лічильники, вони передбачають роздільну плату за використання КВЧ залежно від часу. Тобто, вдень електроенергія коштує дорожче, а вночі набагато менше, тому, якщо ви зможете в пізні вечірні та нічні години запускати наприклад, пральну, водонагрівач або підігрівач підлоги, то це може виявитися виправдано, і такий лічильник почнемо з часом економити ваші кошти.

7. Завжди на зв’язку.

Є такі електричні лічильники, які дозволяють передавати інформацію про дані витрати прямо на енергозбутову контору, вони економлять ваш час, а також кошти енергетиків, тому що скорочують чисельний штат обліковців. Ще завдяки таким функціям можна уникнути помилок в оплаті за використану електроенергію.

Інформація є, вибирайте самі.

А ще краще звертайтеся до наших фахівців: https://vse-e.com/contacts.