Контрольний кабель виділяють в окрему групу, як універсальний провідник, здатний передавати сигнали та інформацію (як кабель зв’язку), а також електрику (як силовий провідник) ). Для виконання різнопланових завдань, виріб структурно має багатожильну конструкцію, завдяки чому проводиться запитка будь-якого пристрою (наприклад, механізмів сигналізації або релейного захисту).

Конструктивно такі вироби мають більшу кількість струмопровідних жил, ніж силові провідники. Можуть передавати сигнал із використанням як постійного (максимальна напруга до 1 кВ), так і змінного (максимальна напруга до 0, 66 кВ) струму.

Виділяють кілька видів виконань залежно від поставлених завдань.

Кабель КВВГ та його модифікації.

Однією з найпростіших і найпопулярніших вважається контрольний кабель КВВГ. Цей виріб представлений мідними жилами, оточеними ізоляційним шаром. Зовні струмопровідна частина покрита ПВХ. Особливістю є повна відсутність додаткового шару захисту.

Розшифрування абревіатури:

  • К – контрольний,
  • В – з вінілової ізоляцією,
  • В – у захисній оболонці з вінілу (ПВХ),
  • Г – голий, тобто без наявності захисту, обмотки зовні.

 

Другий підвид – це кабель КВВГе. Додаткова літера в назві говорить про те, що провідник покритий екраном з мідної чи алюмінієвої фольги, стрічок. У деяких випадках використовується гофра з алюмінію, що розташовується внахлест. Завдяки такому укладанню забезпечується надійне екранування при збереженні хороших показників гнучкості.

Вважається, що саме екранована продукція більш надійна і затребувана на сучасному ринку. Так як вона має захист від зовнішніх електромагнітних полів і дозволяє застосовувати комбіноване укладання – разом із силовими видами кабельної продукції, що економічно набагато вигідніше. При відсутності екрана облаштування ліній відбувається окремо через сильні магнітні перешкоди.

Кабель КВВГенг. Завдяки наявності додаткових властивостей, такі вироби можна віднести не лише до екранованих, а й до пожежобезпечних екземплярів, на що вказують літери «НГ» у назві – низька горючість. Для виготовлення продукції використовується ПВХ-матеріал спеціального складу.

Для контрольних кабелів характерна наявність не тільки мідної, але і алюмінієвої жили. Звичайно, саме мідь є більш надійною, якісною, еластичною, стійкою до впливу несприятливих факторів навколишнього середовища, однак, і дорогим матеріалом.

При застосуванні алюмінієвого сплаву, це відображають у назві дроту за допомогою літери «А» (наприклад, кабель АКВВГ).