Заощаджувати в наш час дуже важливо, тому що всі ресурси не нескінченні і їх потрібно берегти. Електрика може бути перетворена на механічну енергію, хімічну, теплову та навпаки. Єдиним і суттєвим мінусом електричної енергії є те, що її дуже складно зберігати. Різних батарей, акумуляторів та іншого буде достатньо лише для малопотужного обладнання.

Економити електроенергію зараз може абсолютно кожен. Це зовсім не складно. Наприклад, найпростішим способом є оптимізація використання приладів освітлення приладів освітлення. Ось кілька способів:

  • Ви можете змінити штори на світліші або прозоріші, щоб максимально використовувати денне світло.
  • Можна збільшити розмір вікон або додати додаткові вікна.
  • Змінити тон стін, світлі стіни краще відображають світло, що дозволить зробити кімнату світлішою.
  • Необхідно правильно спрямовувати світло від джерел, так щоб вони світили тільки на необхідні ділянки.
  • Використовуйте лампи тільки тоді, коли це потрібно. Не вмикайте світло в кімнаті, де ніхто не знаходиться.
  • Дуже часто, під впливом пилу, плафони можуть дряпатися, при цьому суттєво погіршується пропускна здатність світла.Тому необхідно систематично видаляти бруд та пил з плафонів.
  • Сьогодні існують системи, які здатні самостійно контролювати освітлення, що спрощує процес економії.

У домашніх умовах, також дуже важливо економити тепло, адже це безпосередньо впливає на використання електрики. При великому витоку тепла Ви будете змушені використовувати інші джерела, в тому числі електричні. Також дуже важливо економити і холод у літню пору року, щоб звести до мінімуму використання кондиціонерів та вентиляторів. Додатковим плюсом стане економія газу та води. Відомо що для того, щоб доставити до Вас додому воду або газ витрачається величезна кількість електричної енергії. Наприклад, можна використовувати автоматичні регулятори води або газові котли на оптимальній потужності.

Крім домашньої економії, існує економія промислова. На виробництвах можна використовувати такі ж методи економії, як і вдома. Але є ще економія енергії, яку використовують верстати. Наприклад, не варто запускати двигун виробничого обладнання на повну потужність, якщо в цьому немає потреби. Також можна використовувати частотно-регульовані приводи.