У цій статті розповімо історію виникнення електротехніки і, що ж це таке простими словами. Електротехніка – дуже широке поняття, під цим поняттям маються на увазі науки, які використовують на своїй практиці явища електричні та магнітні. Електротехніка ділиться на велику кількість підрозділів (електромеханіка, електроенергетика, електроніка, системи автоматичного керування). Багато інженерів працюють строго у своєму розділі, але трапляються випадки, що необхідно комбінувати відразу кілька наук в одній справі.

Перші кроки та винахід у цій сфері були зроблені ще в проміжку між 200 до нашої ери і 250 роком нашої ери. На той час було створено так звану “Багдадську батарею”. Це була велика ємність, що складалася із трьох частин. У цю ємність наливали кислоту або луг, після чого батарея могла видавати електричну напругу 1 вольт. А ще раніше філософ Фалес Мілетський помітив властивість притягуючи біля бурштину. Цей камінь починає притягувати предмети, якщо його потерти об шерсть.

багдазька батарейка

Але основними періодами розвитку є такі шість етапів. Перший це початкові знання в електростатиці, створення перших електричних приладів, встановлення різних законів. З другого краю етапі закладалися основи електротехніки. Це відкриття законів Ома, Ампера, Біо-Савару.Третій етап також супроводжувався різними дуже важливими відкриттями: електромагнітна індукція Фарадея, закони Кірхгофа і Ленца. На цьому етапі створюються перші лампочки, різні електроавтоматичні прилади. На четвертому етапі розробляються перші генератори з динамо-машинами, розпочинається будівництво перших станцій, які дають постійний струм, вигадані трифазові системи для різних виробництв. П’ятий етап прославився посиленим доопрацюванням трифазових систем. Такі системи є раціональними і по сьогодні. Також будуються потужніші електростанції, покращуються конструкції електричних машин, розвиваються нові галузі, такі як електрохімія, електрометалургія та електротермія. На шостому етапі створюються великі інтегральні системи, а також суттєво збільшується прогрес у розвитку мікроелектроніки.

Всі ці відкриття та експерименти у сфері електротехніки дозволили використовувати електроенергію, практично, в будь-яких галузях, створювати економічні та продуктивні електродвигуни, виробляти чудові іграшки на радіокеруванні, телефони, планшети і ще багато чого цікавого, та корисного. На сьогодні електротехніка і всі супутні науки не померли, а навпаки продовжують стрімко розвиватися, істотно розширюючи можливості всього людства.