Сьогодні, як і в попередні роки, мешканці нашої країни купують не лише нове житло, а й квартири вторинного продажу. В цьому випадку завжди виникає питання ремонту придбаного житла, яке стосується не тільки стелі, стін та підлоги, а й, звичайно ж, проведення. Так як далеко не завжди такі квартири були розраховані на запит досить великої кількості побутових приладів, які сьогодні вже є далеко не розкішшю, а необхідністю. Йдеться про щоденні побутові помічники, такі як пральна машина, холодильник, пилосос, електрочайник, фен, мікрохвильова піч, електричний гриль тощо. Погодьтеся, чи важко уявити нас без цих атрибутів комфортного життя? Більшість електричних приладів є високопотужними і споживають щонайменше 102 кВт. Отже, міняти потрібно буде не тільки проводку, а й електролічильник.

Як відремонтувати електропроводку – основні правила.

Дані корисні нагадування допоможуть заощадити не лише гроші, а й час.

Момент 1. Не поспішайте з ремонтом. Почніть все правильно і спершу складіть проект електрифікації приміщень. Визначте себе, які будуть використовуватися електроприлади, як вони будуть розташовані в кімнаті і в якій кількості. Також варто вирішити, яке освітлення буде в будинку, де розмістяться, для максимальної зручності, розетки та вимикачі. Можна почитати в наших статтях і те, на якій висоті їх найкраще розташувати – як у житлових кімнатах, так і на кухні та ванній. Електрофурнітура має бути якісною.

Момент 2. Багато хто помилково вважає, що краще зробити частковий ремонт проводки і цього буде достатньо. Насправді всі роботи краще проводити відразу і від «а» до «я». Невідомо, що відбувається під штукатуркою, які недоліки під нею заховані і чим може відгукнутися у майбутньому такий частковий ремонт.

Момент 3. Необхідно провести розрахунки, пов’язані із загальним споживанням енергії. Для цього плюсуються потужності всіх електроприладів, запит яких буде відбуватися від однієї лінії, а значить і одного автомата. Електрики радять не підключати на один пристрій більш ніж п’ять розеток, оскільки їхня загальна потужність не повинна перевищувати 5 кВт.
Як правило, для розеток використовують високоякісний перетин перетин 2, 5 мм2. Для освітлення – це кабель перетином 1,5 мм2. При цьому струм у першому випадку не може бути більшим за 25 ампер, а в другому – не більше ніж 16 ампер.

Момент 4. Це дійсно важливий момент, який не можна забувати. Йдеться про якість кабельно-провідникової продукції. Для проведення можна вибрати кабель ВВГнг 3х2,5 (для розеток) і ВВГнг 3х1,5 – для освітлення. Або радять використовувати таку марку, як ВВП 3х2,5.
Краще не купувати дешеву фурнітуру. При покупці звертаємо увагу на якість контактів, матеріал, з якого вони виконані. Наприклад, хром або нікель з керамічною температурностійкою основою.Врахуйте і наповнення електрощитка – кількість автоматів (залежно від кількості ліній), при необхідності – наявність ПЗВ, диф.автоматів для захисту від ураження струмом.

Момент 5. Пам’ятайте про розпаювальні коробки, які розміщують у місцях комутації проводів один з одним. Вони повинні бути якісними, розташовуватись там, де є вільний доступ для ремонту та заміни.

Момент 6. Виберіть для з’єднання проводів колодки, які суттєво спростять монтаж та термін його проведення. Або візьміть на озброєння інший відповідний безпечний варіант з’єднання кабелів один з одним.

Момент 7. В даному випадку завжди варто заглядати вперед на майбутнє. Це означає наявність резерву у вигляді приладів захисту, розеток та ін. Так як через якийсь час частина проводки може стати непридатною і краще в такому разі не тільки мінімізувати час на ремонт, а й вийти із ситуації з мінімальними грошовими витратами.

Момент 8. Найважливішим правилом є повне та беззастережне дотримання техніки безпеки. Якщо Ви не знаєте чи сумніваєтеся, як правильно виконати ту чи іншу дію, запросіть кваліфікованого фахівця. Для повної заміни електропроводки варто саме так і вчинити. Адже це спричинить складання нового проекту та його затвердження у відповідних інстанціях.