При проектуванні багато моментів спрямовані на красу, функціонал і зручність. Однак важлива частина – підвищення безпеки і захист від непередбачених ситуацій. Щоб електромережа працювала ефективно, слід використовувати ряд технологічних рішень, які захистять обладнання від перепадів напруги, а також від виникнення пожеж через несправність проводки.

Спеціальні пристрої дозволяють визначити відхилення від нормальних показників в мережі і, при необхідності, відключити подачу електроенергії. Таке обладнання дозволяє запобігти перешкодам в мережі, мерехтінню лампочок і частому вихіду з ладу споживачів. Продукція ефективна в побутових, промислових і офісних приміщеннях.

Автоматичні вимикачі.

Такі системи здійснюють контроль над максимальними струмами в мережі. При включенні великої кількості сучасних споживачів навантаження зростає в рази. Автомат спрацьовує при підвищенні струму порогових значень. Без цього пристрою проводка почне грітися і плавити ізоляцію, що може призвести до невтішних наслідків.

Конструкція автомата:

  • один або кілька полюсів контактної системи (до 4);
  • розчіплювачі;
  • приводи розчіплюваних пристроїв;
  • дугогасні системи.

 

Пристрій захисного відключення (ПЗВ)

Пристрій для захисту електромережі від витоку струму, незалежно від причини появи несправності, захистить від контакту зі струмоведучими частинами (оголена проводка, контакт з людиною). Також пристрій спрацьовує при виявленнi спалу або іскріння.

Диференціальні автомати

Цей пристрій поєднує в собі функції автоматичного вимикача і ПЗВ. Здійснює захист від витоку струму або ураження ним струмопровідних частин. Таким чином, електромережа буде захищена від перевантажень, коротких замикань. Конструкція може мати два види розчіплювача:

  • електромагнітний – відключення при короткому замиканні;
  • тепловий – відключення при визначенні перевантаження груп, якi потрiбно захистити. Завдяки модулю диференційного захисту, проводиться виявлення витоку струму.

 

Завдяки модулю диференційного захисту, проводиться виявлення витоку струму.

Реле захисту

  • Реле напруги – прилад здійснює захист споживачів від підвищених показників напруги своєчасним відключенням приладів до моменту відновлення в мережі, підключається паралельно групі що захищається. Рекомендуємо подивитися якісні реле напруги Zubr, представлені у нас на сайті.
  • Реле струму – пристрій для відключення ланцюгів при підвищенні показників струму. Дозволяє захистити мережу від перевантаження і короткого замикання. Чи включається послідовно до захищаємої групи.

 

Для забезпечення якісного захисту електрообладнання і мережі слід проводити правильні розрахунки максимального навантаження встановленого обладнання. Укренерго-Альянс пропонує пристрої популярних виробників з різними параметрами, до того ж, наші фахівці зможуть проконсультувати кожного клієнта.