Використання електричних щитків і боксів дозволяє вмістити усі електротехнічні комунікації. Застосовуються в промисловій та побутовій сфері, в їх склад входять:
- розподільні щитки;
- електротехнічні бокси;
- шафи.
Постійно ведуться роботи по модифікації і поліпшенню безпеки. Усередині розташовані пристрої для управління електроенергією на об’єкті: автомати, запобіжники, перемикачі – з їх допомогою можна контролювати задіяні лінії, додавати нові, відключати існуючі. Основне завдання – захист і розподіл електроенергії в мережах з однiєю або трьома фазами.
Застосування і типи:
- розподільні щитки;
- бокси управління освітленням;
- щитки ввідно-розподільчі;
- ящики для обліку і контролю електроенергії;
- щитки під автомати;
- силові пункти розподілу енергії;
- модульні щитки.
Інформація по електрощитам.
Відрізняються за призначенням: щити управління, а також силові електрощити. Перші призначені для розміщення виконавчих приладів, другі забезпечують з’єднання електричних ланцюгів. До силових відноситься розподільний, що відповідає за постачання електроенергії до певних частин об’єкта або будівлі в цілому. Виготовляються із пластика або метала, по типу кріплення – навісні та вбудовані щитки. Вид кріплення і форма залежать від вкладених пристроїв і місця розміщення:
- Металеві – виступають в якості основних сполучних і розподільних вузлів. Показник захищеності для внутрішнього розміщення – IP44, зовнішнього – IP54-66.
- Пластикові – встановлюються тільки всередині об’єкта, виступають в ролі розподільного вузла електропроводки, квартирного або поверхового щитка, місцем розміщення автоматів.
- Навісні – призначені для розміщення модульного і розподільного обладнання, приладів обліку, захисних реле і системи ПЗВ. Для приміщень випускають щитки зі ступенем захисту IP40, для вулиці – IP65. Найчастіше застосовуються в дерев’яних будинках або інших об’єктах з зовнішньої проводкою для безпечного і зручного монтажу.
- Приховані – застосовуються для монтажу розподільних устаткувань, систем захисту і приладів обліку при прихованому монтажі проводки. Різноманітний дизайн дозволяє вписати щитки практично в будь-який інтер’єр.
Обліково-розподільні щитки.
Застосовуються для розміщення модульних приладів, вимірювальних і контрольних пристроїв. Забезпечують захист споживачів від КЗ, стрибків і перевантаження. В одному корпусі виконуються два завдання: облік і контроль споживаної енергії і захист електромережі.
Лічильник електроенергії встановлюється на монтажній планці всередині корпусу. Також, в ящику поміщають автоматику, вимикачі, пристрої захисного відключення. Кожен вузол має максимально допустиму кількість встановлюваних областей, це вказують у моделі ящика (ЩРУ-24 – 24 елемента, ЩРУ-36 – 36 модулів). Обладнані замком дверцята запобігають доступу сторонніх осіб.
Щоб правильно підібрати бокси, ящики і щитки, слід ретельно ознайомитися зі списком споживачів на об’єкті, необхідного захисту і пристроях контролю – тільки після цього підбираються вузли для розміщення автоматики та інших модулів.