Набір технічних засобів для забезпечення захисту будівель, рухомого майна та людей від удару блискавки. Наслідки грозового удару:
- пошкодження елементів будівлі;
- травми або летальний кінець для людей;
- приведення в непридатність електричних приладів.
Зовнішній блискавкозахист.
Принцип дії полягає в перехопленні розряду блискавки і його перенаправлення в землю – що зберігає елементи будівлі в цілісності. Якщо пристрій сконструйовано правильно – блискавкоприймач отриману енергію направить по струмовідводу в заземлюючi пристрої, з подальшим її розсіюванням.
Основні елементи:
- Блискавковідвід – пристрій з нержавійки, міді, алюмінію або оцинкованої сталі, який притягує грозовий розряд;
- Струмовідводи – ділянка, що спрямовує струм до заземлювача;
- Заземлювач – струмопровідна конструкція, що контактує з землею.
Таким чином, захист від блискавки та заземлення дозволяють забезпечити безпеку людей і електроприладів усередині і зовні будівлі.
Внутрішній блискавкозахист.
Сукупність пристроїв, що забезпечують захист обладнання від перенапруги, яке викликається індуктивними і резистивним зв’язковими (виникають в результаті блискавки). Існує два види влучень блискавки:
- Прямі – потрапляють безпосередньо в об’єкт або кабелі, підведені в приміщення. Висока сила ураження;
- Непрямі – біля будівлі або комунікаційних кабелів. Енергія в 15-17 разів менше, ніж при прямому попаданні.
У таких ситуаціях використовується розрядник – пристрій, що обмежує можливість перенапруги в електромережах. Складається з електродів і дугогасного пристрою.
«Укренерго-Альянс» надає продукцію для комплексного захисту будівлі і комутаційних з’єднань об’єкта від грозового удару і перенапруги. Кілька різновидів конструкцій і приладів дозволить максимально ефективно забезпечити будівлю і людей.