Організація проводки в побудованому новому будинку, приватному або багатоквартирному, вимагає ретельного підбору кабелів та проводів. Вони знадобляться і при капітальному ремонті житла, що передбачає їхню заміну. Вибір кабелю та дроту – процес важливий. Домашня мережа повинна бути надійною, що забезпечує постійну доставку електричного струму в кожен куточок усіх приміщень, безпечною для людей, пожежостійкою.

Для чого міняти проводку

Основною причиною такого серйозного заходу є вік мережі. Зазвичай серйозний ремонт будинку та квартири роблять через 15–20 років після в’їзду сюди перших мешканців. За цей період навіть якісно зроблена з кращих матеріалів проводка зношується і стає небезпечною для життя та майна людей.

Якщо вам необхідний кабель для проведення, переходьте на сайт магазину VSE-E .

Ще один привід – поява в житлі потужних електроприладів, що вимагають врізання нових провідників. Подібні з’єднання небажані, оскільки характеристики таких кабелів можуть не співпадати зі старими, і це також погано.

На що звертати увагу

 

Сучасний електромонтажний ринок дуже великий. Він пропонує безліч різновидів кабельно-провідникової продукції. При її підборі для житла слід ознайомитись з:

  • матеріалом жили. Вона може бути мідною чи алюмінієвою. Мідь менше нагрівається та окислюється, пластичніше. Мідний кабель служить набагато довше без втрати властивостей, але дорожче за алюмінієвий;
  • конструкцією.Одножильні провідники жорсткі та негнучкі, на відміну від багатожильних. Останні витримують численні вигини та повороти, підходять для відкритої та прихованої проводки. Ідеальний варіант для житла – однодротовий трижильний кабель;
  • перетином – його підбирають з урахуванням пропускної спроможності та особливостей живильної електромережі;
  • товщиною ізоляції – вона має бути подвійною;
  • наявністю сертифікатів відповідності та пожежної безпеки – це обов’язкова умова;
  • зовнішнім виглядом – сильні перегини, пом’ятості та здавленості можуть свідчити про внутрішній шлюб.

 

Необхідна інформація про провідника вказується у маркуванні, нанесеному безпосередньо на оболонку виробу: марка, виробник, дата випуску, кількість жил, перетин, номінальна напруга.

Важливий нюанс: згідно з чинним нормативом, у квартирах та будинках дозволяється використовувати кабелі лише з мідними жилами.
І ще! Головне в організації електропроводки – займатися цим має досвідчений майстер, який має спеціальний допуск до монтажних робіт такого роду та відповідний досвід.