Таке унікальне явище, як спрямований рухомий потік заряджених частинок (наприклад електрон) – називають електрикою або електричним струмом. Багато століть людство навіть не здогадувалося про існування електрики. А природна електрична енергія – блискавка, божественна сила, яку не можна пояснити. Все це пов’язано з тим, що вільну природну електрику можна побачити вкрай не часто.

Одними з перших експериментів для усвідомлення характеру електрики були зроблені в середині XVIII століття. Цим першовідкривачем став Кулон. Він винайшов закон про взаємодію електричних зарядів. Наприкінці того ж століття вже інший фізик Алесандро Вольт винайшов перше джерело струму. А вже в XIX столітті вченим Фарадеєм було створено перший електродвигун.
Багато століть досліди з електричним струмом були і залишаються привабливими і для багатьох вчених різних країн.

Ми вже і не представляємо своє життя без використання електрики. Електричний струм дає нам можливість отримувати свіже тепло. А також ми використовуємо різноманітну електротехніку для нашої зручності, комфорту та затишку. Це і телевізори, і телефони, пральні машини, пилососи та інше. Без електрики та електротехнічних пристроїв перестала бути вся нинішня промисловість.

На сьогодні у кожного суспільства є своя система та виробництва та розподілу електроенергії. Розподіл та транспортування електричного струму здійснюється завдяки лініям електропередачі, розподільним пристроям та підстанції. Генерують електроенергії на централізованих електростанціях, а потім перенаправляє на досить величезні відстані до споживачів.

З тим, як прогрес зростає – зростає і потреба в електроенергії, а як відомо зберігання енергії досить проблематичне. Таким чином, електричні компанії дуже точно прогнозують навантаження і постійно координують процес зі своїми електростанціями. Це дозволяє тримати в запасі певну кількість потужності. Для того, щоб при появі будь-яких проблем або втрат енергії підстрахувати електромережі. Слід звернути увагу, що суспільство стурбовані через вплив виробництва електрики на довкілля. Таке занепокоєння прийшло до генерування електроенергії з відновлюваних джерел – це енергія вітру та води.

У житті нашого суспільства електрика грає величезну роль. Не можна недооцінювати цінність електроенергії, адже ми щохвилини використовуємо блага цивілізації, які стали доступні нам після відкриття електрики. Наше повсякденне життя – виробництво, побут, медицина, фермерське та багато іншого повністю залежить від наявності електрики.