Багатожильний провідник, який служить передачі інформації про стан контрольованих пристроїв, розташованих у важкодоступних місцях. Часто експлуатується у ролі сполучного дроту між електроприладами для повторної комутації автоматів, діагностичного обладнання та різних реле. Відомі такі типи контрольних кабелів:

  • КВВГ – як робочий елемент застосовуються мідні провідники, які покриті ізоляцією та оболонкою з ПВХ. Виконують роль провідника нерухомих з’єднань стаціонарних електроприладів або розподільчих механізмів з номінальною напругою мережі 0,6 кВт AC та 1 кВт DC. Допускається монтаж усередині приміщень, тунелів, кабель-каналів та інших місць із агресивним середовищем. Механічні навантаження не допускаються. Даний тип кабелю має високу стійкість до вигинів під час монтажних робіт;
  • КВВГе – в основі лежить мідний провідник ізольований за допомогою ПВХ матеріалів; жили скручені навколо сердечника. Ця модифікація має екранування, яке виконане з використанням алюмінієвої фольги. Служить для нерухомого з’єднання електрообладнання та розподільних вузлів, що функціонують у ланцюгах з напругою до 0,6/1 кВт (для струму AC/DC відповідно). Можуть прокладатися на відкритих ділянках, тунелях, шахтах, кабель-каналах. Допускається експлуатація у місцях із агресивним середовищем. Завдяки екрануванню забезпечується захист від перешкод роботи сторонніх електроприладів.
  • КВВГнг – провідники, які використовують як робочий елемент мідну жилу, яка ізольована за допомогою полівінілхлориду.Модифікація даного кабелю передбачає стійкість до горіння. Застосовується для організації нерухомих з’єднань із стаціонарними пристроями. Монтаж може здійснюватися під землею, тунелях, шахтах, кабель-каналах і в місцях природних впливів. Цей тип дозволяє захистити ізоляцію від високих температур та відкритого вогню.

 

Дані кабелі розташовані в ієрархії між кабелями зв’язку та силовими. Останнім часом стало перспективним застосування сталевих гофрованих оболонок.